Silesen

O firmie

Bazując na wiedzy i doświadczeniu zebranym przez nas na przestrzeni lat, powstała firma Silesen. Głównym obszarem naszej działalności jest obróbka skrawaniem na frezarce CNC.

Najwyższej klasy narzędzia oraz specjalistyczna wiedza pozwalają nam
na wykonanie najbardziej wymagających detali oraz na zaoferowanie naszym klientom najwyższej jakości produktów tworzonych na frezarce CNC.

Naszym priorytetem jest dostarczanie produktów o najwyższej jakości
przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i wymagań klientów.

Specjalizujemy się w krótkich i średnich seriach produkcyjnych, a także
w produkcji pojedynczych sztuk detali. Projekty naszych klientów
są przetwarzane przy użyciu najnowocześniejszego oprogramowania CAM.

Wykonujemy detale z materiału własnego lub powierzonego przez klienta. Współpracujemy z doświadczonymi dostawcami. W magazynach posiadamy różne stopy metali oraz inne tworzywa. 

Świadczymy usługi dla różnych gałęzi przemysłu firmom na terenie
całego kraju.

Posiadamy system zarządzania jakości jakością wg normy ISO 9001:2015. Stanowi to potwierdzenie profesjonalizmu naszych usług dotyczących frezowania CNC. 

Pracujemy w materiałach takich jak:
  • stal zwykłej jakości,
  • stal jakościowa,
  • stal odporna na korozję,
  • żeliwo,
  • stopy miedzi,
  • stopy aluminium,
  • tworzywa sztuczne (PA, POM, PC, PMMA, ABS, PCV, HIPS),
  • wszelkiego rodzaju,
  • materiały kompozytowe
  • i inne.
Wykonywane przez nas detale mogą zostać trwale oznakowane przy użyciu techniki grawerowania. Współpracujemy z zakładami wykonującymi dla nas kompleksowe usługi obróbki cieplnej oraz nanoszenia powłok, w tym powłoki cynkowe (na gorąco i galwaniczne), chromo-niklowe oraz malowanie proszkowe.

Frezowanie technologią CNC

Dzięki doświadczeniu w zakresie frezowania CNC, wykwalifikowanej kadrze pracowników, sprawnym systemie programowania obróbki i zarządzania jakością potrafimy wyjątkowo szybko reagować na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Spełniając ich oczekiwania co do jakości, precyzji wykonania i niezawodności, podejmujemy zlecenia jednostkowe oraz w zakresie produkcji seryjnej na frezarce CNC.
Krótki termin realizacji w połączeniu z gotowością frezarki CNC do podjęcia zlecenia gwarantuje oprogramowanie umożliwiające uzbrojenie maszyny i zapisanie sekwencji operacji dla wykonania detalu. Lokalizacja naszej firmy w samym centrum Górnego Śląska stwarza dodatkowe możliwości działania blisko największych firm przemysłowych w Polsce. Nie bez znaczenia jest bliskość dostawców narzędzi i materiału obróbczego na terenie Śląska, co dodatkowo ułatwia podjęcie szybkiego zlecenia.
Frezarka CNC – za jej pomocą możemy zastosować następujące technologie kształtowania detalu przy jego obróbce:
Frezowanie CNC – to sposób obróbki skrawaniem pozwalający obrobić powierzchnie kształtowe, rowki, uzębienia, kanaliki i płaszczyzny. Proces ten polega na tym, że przyrząd wprawia obrabiany obiekt w ruch obrotowy, a ruch posuwny może być wykonywany albo przez przyrząd, albo przez obiekt. Podczas frezowania CNC ostrza narzędzi nie działają w równoległym czasie, tylko pracują jedno po drugim.
Czytaj więcej..
Szybkie wykonanie detali
Wiercenie i roztaczanie otworów – wiercenie to metoda skrawania, do której służy wiertło. W jej wyniku otrzymujemy najczęściej otwór o przekroju kołowym, a jeśli chcemy uzyskać otwór wielokątny, musimy użyć dodatkowych wierteł do wiercenia wtórnego. Mechanizm ten wykonują m.in. wiertarki przenośne i stacjonarne. Odbywa się ono przez wiertło, które wykonuje obrót, gdy nawiercany obiekt jest nieruchomy lub gdy obiekt sam wykonuje ruch obrotowy, np. wiercenie w tokarce.
Grawerowanie – wycinanie odpowiednich kształtów, napisów i symboli na detalach.
Ze wsparciem naszych kooperantów detal dla klienta możemy dodatkowo poddać powierzchniowej obróbce:
– anodowania – antykorozyjne i mechaniczne zabezpieczenie powierzchni metalu,
– malowania proszkowego – nakładanie naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię metalu,
– cynkowania – pokrycie powierzchni przedmiotów stalowych powłoką cynku w celu ochrony przed korozją.
Spośród przykładów produktów wytwarzanych za pomocą frezarki CNC można wymienić m.in.: bloki, kostki ciśnieniowe, złączki, szyny wszelkiego rodzaju, elementy linii produkcyjnych, podzespoły samochodowe, elementy linii pakujących żywność, kostki nasadowe, specjalistyczne elementy mocujące oraz inne detale o wysokim stopniu skomplikowania i dokładności.

Frezowanie CNC i kompleksowa obsługa
Frezowanie CNC to główny obszar naszych działań, jednak dodatkowo oferujemy usługi, takie jak gwintowanie zewnętrzne i wewnętrzne czy grawerowanie. Jeżeli klient nie ma gotowego projektu, możemy go odtworzyć na podstawie fizycznego detalu (inżynieria wsteczna), a następnie reprodukować kolejne sztuki. Ponadto zapewniamy profesjonalne obróbki galwaniczne, które dodatkowo zabezpieczają, a jednocześnie poprawiają wygląd obrabianego elementu.
Wieloletnie doświadczenie sprawia, że możemy dostosować się do oczekiwań najbardziej wymagających klientów. Obsługujemy również zagraniczne przedsiębiorstwa. Frezowanie CNC w naszym wykonaniu dotyczy m.in. części zamiennych do maszyn i urządzeń pracujących w fabrykach, elementy łączeniowe, narzędzia etc. Poza profesjonalną obsługą gwarantujemy również specjalistyczne doradztwo.
Firma działa na terenie całej Polski, gdzie głównym obszarem działania są Tychy i Katowice.
Zapraszamy Państwa do składania zapytań ofertowych